ANANTA Jooga Keskus

Ananta-jooga keskus asutati 2006. aastal ja on ametlikult tunnistatud oma filiaaliks Jooga Vidya Dham Instituudi poolt. (www.yogapoint.com)

Sankritis on Ananta müütilise Mao, tasakaalu sümbol. Ananta — see on Maakera põhjalik ja tasakaalustatud liikumine ümber Päikese. See on kindlus, tasakaal, lõpmatus. Ananta on lõputu iseenda (ära)tundmise tee.

Jooga stiil ja traditsioon

Ananta-jooga keskus põhineb Satyananda Saraswati Bihar Jooga Kooli traditsioonidel.

Oma tundides rõhutame aeglast liikumist ja lõdvestumist. See aitab ennast kuulata ja muutuda enda suhtes tähelepanelikumaks. Tänu aeglasele rütmile me rahuneme, aeglustub meie mõtlemisprotsess ja jooga harjutused muutuvad harmoonilisteks. Jooga praktikad ühendavad keha, meelt ja hinge. Need loovad harmooniat, arendavad rahulikku ja positiivset suhtumist ellu ning toovad endaga kaasa kindla rahuliku õnne seisundi.

Jooga täiskasvanutele

Kõik meie keskuse instruktorid räägivad eesti keelt ja võivad aidata õpilastel harjutustest õigesti aru saada. Kõik treeningud toimuvad vene keeles, kuid on olemas võimalus leppida kokku individuaalsetes tundides eesti või inglise keeles.

Lastejooga

Lastejooga teeb keha tugevamaks, painduvamaks, parandab laste keskendumisvõimet ja tasakaalu. Joogatund lastele on mänguline, loominguline ja koostööd ning suhtlemisoskust arendav tegevus. Tunni käigus teeme füüsilisi harjutusi, jutustame lugusid, tegeleme kunstiga. Joogatund on ülesehitatud järgmiselt: sissejuhatus ja tutvumisring, soojendusharjutused, joogaharjutused, joogamäng: muusikaga liikumine, mäng või grupiharjutus; järgneb rahunemine, keskendumisharjutused, lõpulõdvestus. Õpime tajuma kõigi viie meelega maailma, sest mida paremini suudab laps maailma kõikide meeltega tajuda, seda kindlamalt ta ennast tunneb.

Joogateraapia

Joogateraapia — see on pehme praktika, eeskätt tervise parandamiseks ning haiguste ennetamiseks jooga abil. Joogateraapia täidab inimese elujõuga. Joogateraapia häälestab meie süsteeme iseeneslikuks paranemiseks, kaasates organismi sisemisi ressurse, millel on suur potensiaal ja võime saada hakkama iga haigusega. Joogateraapia positiivseid tulemusi tervise parendamisel on kinnitatud ametlikut teadusliku meditsiini poolt. Harjutuste tegemise käigus on erilise tähelepanu all keha avamine vereringe parandamiseks ja energia liikumiseks. Harjutused koostatakse individuaalselt olenevalt haiguse eripärast.

Jooga seenioritele

Vanemas eas inimestele on jooga hea võimalus taastada paindvust, lisada jõudu, tasakaalu ja leida oma sisemine rahu. Harjutuste ajal Te unustate oma vanuse. Ka küpses eas on võimalik hea välja näha ning tunda ennast suurepäraselt. Jooga praktikum taastab tasakaalu Teie füüsilise ja vaimse seisundi vahel.

Ajurveeda joogamassaaž

Ajurveeda joogamassaaž —on stimuleeriv massaaž, mis põhineb iidsel India meditsiinil ja jooga praktikal. Kujutab endast sügavat massaaži ja jooga venitusharjutuste seeriat. Massaaži tehakse põrandal, mati peal. Massaažiks kasutatakse ajurveeda õlisid ja aira pulbrit, mis aitab parandada seedimist ja eritada organismist toksiine. Massaaž avab keha, suurendab selle painduvust, vabastab lihaspingetest ja parandab liigeste tööd. Stimuleerib vereringet ja lümfide tööd, maandab stressi ja emotsionaalseid pingeid, normaliseerib und ja stabiliseerib hingamist. Massaaž annab juurde rohkem Pranat, avab südame ja võimaldab eluenergial kehas vabalt liikuda.

Jooga ootavatele emadele

Jooga abil võib raseduse ja sünnitamise protsessi muuta õnnelikuks ja vähem valuliseks kogemuseks. Joogaga tegelemine arendab võimet kontrollida oma mõtteid, mis omakorda aitab rasedusel kulgeda harmooniliselt, tunnetades seda loomuliku ja imelise loomise protsessina.

Jooga aitab:

  • Arendada paindlikkust ja jõudu
  • Parandada hingamist
  • Stressiga hakkama saada
  • Tugevdada immuunsüsteemi
  • Arendada sisemist jõudu
  • Kontrollida keha ja emotsioone
  • Ennetada haiguseid ja häireid, mis võivad raseduse ajal tekkida
  • Taastada lapse tervist

Jooga-NIDA

Joogatreenigud NIDA mererannas (Leedus).

Hommikune Praktika: ärkamine koos loodusega

Asana+Hingamine+Meditatsioon/Mantra

Õhtune Praktika: oma vaikusesse sukeldumine

Asana+Hingamine+Jooga-Nidra/Mantra

Ainult Nidas teeme me praktikaid, sulades kokku looduse jõududega, mis vabastavad keha, hinge ja teadvust.

Praktika jaoks on vajalik: suur rannarätik, pleed, soe pusa.

Me pakume oma joogidele lisapraktikaid, mis aitavad kaasa keskendumisele ja tähelepanu arendamisele ning oma võimete avamisele.

On väga tähtis läbida terve kursuse, vaid siis ootavad Teid väga sügavad muutused.

Samal ajal võite veeta mereäärse puhkuse oma perega.

yoga.ananta80@gmail.com

+372 53542528

Natalja Kulik,

Jooga õpetaja

 

 

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.